A Magyar Szabadság Éve

„Antall József” pályázat

FELHÍVJUK A TISZTELT PÁLYÁZÓK FIGYELMÉT, HOGY A PÁLYÁZATI PROGRAMUNKAT 2022. JÚNIUS 1. NAPJÁVAL LEZÁRTUK. TOVÁBBI PÁLYÁZATOK BENYÚJTÁSÁRA MÁR NINCS LEHETŐSÉG!

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

 

A rendszerváltoztatás harmincadik évfordulójára meghirdetett Emlékév keretében „Antall József” elnevezésű, a 30 éve szabadon Emlékbizottság által kiemeltnek minősített programok szervezésére

 

A Magyarország Kormánya által létrehozott „30 éve szabadon” Emlékbizottság a rendszerváltoztatás harmincadik évfordulójára meghirdetett Emlékév keretében a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány (a továbbiakban: Közalapítvány) mint Támogatásközvetítő a Kormány 1124/2019. Korm.határozata alapján) XXI. Század Intézete a rendszerváltoztatás harmincadik évfordulójára meghirdetett „30 éve Szabadon” Emlékév keretében „Antall József” elnevezésű kiemelt programok szervezésére pályázatot hirdet.

 

1. A pályázat célja

 

A pályázati program célja, hogy előmozdítsa az 1988 és 1990 között zajló rendszerváltoztató eseményekre emlékező, azokat méltató, valamint a kommunista diktatúra felszámolásában résztvevő rendszerváltoztatókra emlékező programok és rendezvények szervezését, továbbá olyan országos és/vagy nemzetközi hatókörrel megvalósuló ismeretterjesztő, illetve országimázs-építő projektek támogatása, melyek megvalósítói a 2. pontban írt országos illetve országhatáron átnyúló hatáskörrel és illetékességgel rendelkező államháztartási szervezetek, minisztériumi háttérintézmények, valamint államigazgatási szervek. A létrejövő programelemekkel az Emlékbizottság hozzá kíván járulni a hazai társadalmi emlékezet ébren tartásához, a közös értékeken, múlton és kultúrán alapuló magyar közösségi identitás erősítéséhez, valamint a XX. század egyik legjelentősebb történeti eseményének nemzetközi meg- és elismertetéséhez.

 

2. Pályázat benyújtására jogosultak

 

A pályázat keretében megyei, megyei jogú városi, városi, települési, községi, nagyközségi, főváros és fővárosi kerületi önkormányzatok, alapítványok, közalapítványok, egyházak és egyházi jogi személyek, közművelődési intézmények, Minisztériumok és háttérintézményeik és egyéb közintézmények pályázhatnak.

Továbbá: gazdasági társaságok, civil szervezetek. (Módosítva: 2019. augusztus 30.)

 

Pályázat benyújtására nem jogosultak azon szervezetek:

 

  • amelyeknek lejárt köztartozása van;
  • amelyek végelszámolás, kényszer végelszámolás, egyszerűsített törlés vagy csődeljárás alatt állnak, adósságrendezési eljárás alatt állnak, illetve amelyek ellen felszámolási eljárás van folyamatban;
  • pártok, pártalapítványok, pártokhoz kötődő ifjúsági szervezetek, szakszervezetek.

 

3. Támogatható tevékenységek

 

Jelen pályázati kiírásban támogatható minden olyan tevékenység, amelynek tematikus horizontja illeszkedik a pályázat céljaihoz, továbbá szerepel az Emlékév központi programjában. Támogatható továbbá minden 2019. május után megkezdett és még folyamatban lévő, a pályázati kiírásnak megfelelő tevékenység is.

  • A jogosulatlanul igénybevett támogatás esetén a támogatás összegét és a késedelmi kamatot (mely megegyezik a mindenkori jegybanki alapkamattal) vissza kell fizetni a Támogatónak.
  • A koronavírus-járványra való tekintettel csak olyan programok befogadására van mód, amelyek figyelembe veszik a pandémia miatti korlátozó intézkedéseket (pl.: online térben valósulnak meg, közönség fizikai jelenlétét nem igénylik stb.). A korlátozó intézkedések kivezetése esetén természetesen lehetőség lesz közönségrendezvények pályáztatására

 

4. Támogatási időszak

 

A pályázati kiírás keretében támogatott projektek támogatási és megvalósítási időszaka: 2019. május 01. – 2022. május 31. 

 

5. Az elnyerhető támogatás mértéke és a benyújtható pályázatok száma

 

Az elnyerhető támogatásról a „30 éve szabadon” Emlékbizottság eseti elbírálás alapján határoz, a támogatási igénynek nincs maximalizált összege.

Az elnyert összeg nem vehető igénybe általános forgalmi adó finanszírozására, csak abban az esetben ha a rendezvény vagy program térítésmentesen látogatható.

A támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás, az Emlékbizottság döntése alapján előfinanszírozás vagy utófinanszírozás formájában

 

Jelen pályázati felhívásra egy pályázó egy pályázatot nyújthat be. Ez utóbbi megkötést az Emlékbizottság döntése feloldhatja.

 

6. A pályázatok benyújtásának módja, helye és határideje

 

A pályázati dokumentációt postai úton vagy személyesen kell benyújtani a pályázati támogatásközvetítő alábbi címére:

 

Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány

XXI. Század Intézete

Budapest, 1122 Budapest, Határőr utca 36.

 

Beadási határidő: Folyamatos, a rendelkezésre álló források keretéig.

 

FIGYELEM! A pályázati keret kimerüléséről a Közalapítvány az emlékév hivatalos honlapján, a www.30eveszabadon.hu ad tájékoztatást. Azok a pályázatok, melyek a fenti határidőt követő postai bélyegző dátummal kerülnek benyújtásra, nem minősülnek benyújtott pályázatnak, és a pályázati lebonyolító által ellenőrzés alá sem kerülnek.

 

7. Benyújtandó dokumentumok

 

A pályázat benyújtásakor az alábbi dokumentumok csatolása szükséges:

  • kitöltött pályázati adatlap;
  • pénzügyi terv;
  • a tervezet program, rendezvény, tevékenység, projekt 3 oldalnál nem nagyobb terjedelmű bemutató szinopszisa (eseménynél a tervezett helyszín és időpont megjelölése)
  • minisztériumi háttérintézmények és egyéb államháztartási szervek esetében kötelező az irányítási jogköröket gyakorló költségvetési szerv hozzájáruló nyilatkozata
  • A pályázónak a fenti dokumentációkat CD-n vagy más elektronikus fizikai adathordozón (pendrive-on vagy adat-kártyán) is be kell nyújtania a pályázatában.

 

8. A pályázat formai vizsgálata

 

A beérkező pályázatok formai ellenőrzését a pályázati iroda végzi. A benyújtott pályázat érvényes, amennyiben

 

  • a jelen pályázati kiírás szerinti szervezet pályázott;
  • a pályázó jelen pályázattal egy időben nem nyújtott be ugyanebben a pályázati konstrukcióban pályázatot;
  • a támogatási igényt benyújtó személy jogosult a szervezet képviseletére, a pályázati adatlap és a hatályos okirat adatai megegyeznek;
  • a támogatási igény benyújtója nem tartozik a Közalapítvány elnökének és tagjainak, a kuratórium tagjainak, valamint ezek közeli hozzátartozóinak érdekeltségi körébe;
  • a pályázó a támogatási szerződést megismerte, az abban foglaltakkal egyetért;
  • a támogatást igénylő szervezet határidőben nyújtotta be a pályázatát;
  • a támogatási igény benyújtója a pályázati adatlapot hiánytalanul kitöltötte

 

Formai szempontból érvényes az a pályázat, mely a formai szempontok mindegyikének maradéktalanul megfelel. Amennyiben a Közalapítvány a pályázat érvényességi ellenőrzése során megállapítja, hogy a pályázat nem felel meg a pályázati felhívásban és az adatlapban foglalt feltételeknek, a pályázót egy alkalommal, elektronikus értesítésben hiánypótlásra hívja fel legfeljebb 5 munkanapos hiánypótlási határidő megjelölésével. Amennyiben a hiánypótlás nem, vagy újból hiányosan érkezik meg a megadott határidőben, a Közalapítvány a támogatási igényt érvénytelenné nyilvánítja és elutasítja.

 

9. A pályázat tartalmi bírálata

 

A pályázatok szakmai bírálatát a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány által megbízott szakmai bíráló bizottság végzi el. A bíráló bizottság a pályázatokat tételesen megvizsgálja, tartalmilag értékeli.

 

Fentiek alapján, a rendelkezésre álló keretösszeget is figyelembe véve, a bíráló bizottság az alábbi döntéseket hozhatja:

  • a pályázat támogatása;
  • a pályázat elutasítása.

 

A szakmai bíráló bizottság által hozott döntés ellen felülvizsgálatnak nincs helye.

 

10. A támogatási szerződés megkötése

 

A támogatói döntés meghozatalát követően a pályázati iroda elektronikusan értesíti a pályázó szervezetet annak eredményéről, ezzel egy időben tájékoztatja a pályázót a támogatási szerződés megkötéséhez szükséges dokumentumok letöltési helyéről. A kedvezményezettel a szerződéskötéshez szükséges valamennyi feltétel határidőben való teljesülése esetén a projektmenedzser köti meg a támogatási szerződést.

 

A támogatási szerződés megkötéséhez szükséges dokumentumok (1 példányban eredetben és elektronikus úton is megküldve):

 

  • Alapító okirat/ Utolsó Alakuló Ülés jegyzőkönyve (másolat)
  • Banki aláírás bejelentő karton és képviseletre jogosultságot igazoló dokumentum, vagy közjegyző által hitelesített aláírási címpéldány (eredeti)
  • Együttes nemleges adóigazolás (nullás) (eredeti), vagy köztartozásmentes adatbázisban való szereplés megküldése
  • 30 napnál nem régebbi államkincstári törzskönyvi kivonat (eredeti)
  • Nyilatkozat támogatási döntéshez (eredeti)
  • Nyilatkozat bankszámlákról (eredeti)
  • Felhatalmazó levél azonnali beszedési megbízásra (eredeti)
  • Elfogadott pénzügyi terv (eredeti aláírással)
  • Nyilatkozat a az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény 50. § (3) bekezdése szerinti összeférhetetlenség fennállásáról vagy hiányáról számú melléklet
  • Nyilatkozat a a rendezett munkaügyi kapcsolatokról az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény 50. § (1) a) pontja és az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet 82. § (1)-(3) bekezdése szerint
  • Nyilatkozat az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény 50. § (1) bekezdés c) pontjának és a nemzeti vagyonról szóló 2011. évi CXCVI. törvény 3. § (1) bekezdés 1. pontjának való megfelelésről
  • Nyilatkozat az Európai Unió működéséről szóló szerződés 107. és 108. cikkének a csekély összegű támogatásokra való alkalmazásáról szóló, 2013. december 18-i 1407/2013/EU bizottsági rendelet szerinti csekély összegű (de minimis) támogatásokról
  • ÁFA-nyilatkozat
  • Szakmai program

 

A Kedvezményezettnek a fenti dokumentumok visszaküldésére az elektronikus értesítést követő 15 naptári nap áll rendelkezésre. A pályázati iroda a beérkezett dokumentációt megvizsgálja. Amennyiben a szerződéskötéshez szükséges dokumentumok valamelyike nem áll rendelkezésére vagy hiányos, a Kedvezményezettet egy alkalommal, 5 munkanapos határidővel hiánypótlásra szólítja fel, elektronikus úton. Amennyiben a kedvezményezett a hiánypótlást nem, vagy késedelmesen teljesíti, a projektmenedzser vagy a pályázati iroda tájékoztatja a kedvezményezettet, hogy a szerződéskötés meghiúsul és a támogatási döntés hatályát veszti.

 

11. Nyilvánosság

 

A támogatásban részesült pályázóknak nyilvánossá kell tennie, hogy a pályázatban megjelölt tevékenységet a „30 éve Szabadon” Emlékbizottság támogatja. A nyilvánosság biztosításának kötelező módjai:

 

  • esemény megvalósítása során a program arculatába be kell építeni a „30 éve Szabadon” Emlékév arculati elemeit, melyet a Támogató a pályázó rendelkezésére bocsát;
  • esemény megvalósítása az esemény hivatalos irataiban történő feltüntetés (meghívó, jelenléti ív, sajtóközlemény), valamint az esemény helyszínén tájékoztató felirat;
  • kiadványok esetén a kiadványban támogatóként történő feltüntetés.

 

12. A pályázati csomag dokumentumai

 

Jelen pályázati csomag az alábbi dokumentumokból áll:

  • pályázati felhívás és útmutató;
  • elszámolási útmutató;
  • pályázati adatlap;
  • pénzügyi terv minta;
  • adatlap támogatási szerződéshez + mellékletei;
  • támogatási szerződés tervezet.

 

E dokumentumok egységes és megbonthatatlan egészet alkotnak, így a bennük  megfogalmazottak összessége határozza meg jelen pályázat részletes előírásait, keretrendszerét, feltételeit és szabályait.

 

13.  További információk

A pályázati kiírás és útmutató letölthetőek http://www.30eveszabadon.hu honlapról. A pályázattal kapcsolatos további információkat a honlapon feltüntetett ügyfélszolgálati elérhetőségeken kaphat.

 

A jelen pályázati felhívást a Közalapítvány bármikor jogosult egyoldalúan módosítani. Amennyiben a pályázó a módosított feltételekkel nem kíván a pályázaton részt venni, úgy jogosult mind a már benyújtott, és még el nem bírált, mind a már benyújtott és elbírált pályázatát visszavonni. A pályázati feltételek módosításából, ill. a pályázat fenti visszavonásából eredően a felek egymással szemben semmilyen követelést nem támaszthatnak.

 

A Közalapítvány a 10. pont szerinti támogatási szerződés megkötéséig bármikor jogosult akár a teljes pályázati felhívást egyoldalúan visszavonni, megszűntetni, akár bármely, már elbírált pályázat tekintetében a támogatási szerződés megkötésétől elállni. A pályázó a fentiekből, így különösen a támogatási szerződés megkötésének elmaradásából eredően a Közalapítvánnyal szemben semmilyen igényt vagy követelést nem támaszthat.

 

(Kép forrása: MTI fotó)